Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
51 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
18 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Ilir Meta del ‘live’ rrugës për Elbasan dhe shkruan: Jam në kontakt të përditshëm me SHBA, është vendi i zgjedhjeve të lira

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ilir Meta del live në makinë në Ora News duke shkuar në Elbasan ku i kthehet edhe njëherë debateve dhe përplasjeve të forta që kishte me ambasadoren e SHBA Juri Kim. Zoti Meta nuk specifikoi nëse kishte komunikim me Juri Kim pas asaj përplasje, por tha se është në komunikim të vazhdueshëm me SHBA, si vend I zgjedhjeve të lira.

Deklarata e Presidentit Meta:

Zbardhja e saj, (vrasjes në Elbasan) është jetike për të parandaluar cdo përpjekje. Vota është e shenjtë në mënyrë që sovrani të jetë I qetë dhe I sigurt në vendin e tij.

Përditë ne komunikojmë me SHBA që janë në zemrën e çdo shqiptari sepse mbrojnë votën e lirë, jemi në rrugën e duhur për ti dhënë mesazh sidomos BE sepse presim çeljen e negociatave që nuk është një dhuratë por një detyrim për Shqipërinë.

Kam një lutje për të gjitha mediat që të japin sa më pak lajme të pavërteta dhe të inkurajojnë qytetarët të kryejnë detyrën e tyre. Çdo qytetar është I barabartë me cilindo. Sot është dita ku të gjithë jemi të barabartë me njëri tjetrin.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img