Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
3.1kmh
90 %
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
13 °
Hën
11 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Ilir Meta bëhet nostalgjik për Partinë Socialiste: Si të mos jem kur kujtoj Grupin Parlamentar në 1992-1996

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2d29c4956d0f673b9412231c5bc77cf6

Presidenti Ilir Meta ka thënë se është nostalgjik për vitet 1992-1996 në Partinë Socialiste, ndërsa ka treguar edhe mënyrën se si është bërë deputet për herë të parë.

Ai është shprehur se i janë lutur për deputet në Skrapar për shkak të emrit të gjyshit të tij, por ai ka refuzuar duke u thënë se do të ikte jashtë shtetit për të vazhduar shkollën, por në fund është bindur.

Ndërkohë ai kujton me nostalgji Grupin Parlamentar të PS-së në vitet 1992-1996, ku përmend emrat e Moikom Zeqos e shumë të tjerëve.

Meta: Më janë lutur për deputet në Skrapar, për shkak të emrit të gjyshit tim, jo për mua. I kam thënë që unë do iki jashtë për shkollën. Më thanë bëhu njëherë deputet dhe pastaj ik.

Gazetar: Jeni nostalgjik për Partinë Socialiste

Meta: Si të mos më kapë nostalgjia për PS-në? Kujto pak grupin parlamentar të PS-së në ’92-’96, Moikom Zeqo, Ismail Kadare e shumë të tjerë. Nostalgjinë për atë gjënë e mirë e kam unë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img