Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

‘Ilir Beqja humb në Shkodër’, Spiropali e bindur i kthehet analistit: Ka qenë një nga ministrat më të suksesshëm, kësaj rradhe…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2f4b46302c66bb10f6857599108d1127

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka komentuar rolin e ish-ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqja si drejtues politik në Shkodër. 

Në emisionin “Zonë e Lirë” Spiropali është përplasur me analistin Arjan Çuri, i cili sipas tij, edhe këtë herë Shkodra do të fitohet nga PD-në në zgjedhjet e 25 prillit.

Por, Spiropali wshtw shprehur e bindur se Beqja do të sjellë një rezultat surprizues. 

Çuri: “E ka të sigurt humbjen se Shkodra përpos që është bastion i së djathtës, Beqja është dhe personazh politik i përfolur. Shkodra një dhe Beqja i thashethemosur dy, është i sigurtë humbja”.

“Ilir Beqja ka qenë një nga ministrat më të suksesshëm të qeverisë Rama. Është sulmuar edhe për shkak të uljes së çmimit të ilaçeve, por kjo s’do të thotë që Ilir Beqja nuk është i suksesshëm dhe dy, që Shkodra s’do ketë një rezultat surprizues kësaj rradhe”, u shpreh ministrja Spiropali.  

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img