Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
26 %
3.6kmh
0 %
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
Enj
36 °
E diel, 7 Gusht, 2022
spot_img

Ilir Beqaj rrezikon të mbetet jashtë parlamentit, votat personale nuk po e ndihmojnë ish-ministrin, listën e kryeson Benet Beci

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-ministri socialist Ilir Beqaj me shumë mundësi do të jetë jashtë parlamentit të ardhshëm. Pasi nuk arriti të sigurojë mandatin përmes votave të partisë, Beqaj nuk po arrin të sigurojë votat e mjaftueshem as si kandidat.

Partia Socialiste mori 3 mandate në Shkodër, ndërkohë që ish0ministri renditej i katërti në listë, ndaj i duhen 10 mijë vota për ta thyer listën dhe për t’u ngjitur mbi Benet Becin.

Një sfidë shumë e vështirë, për të mos thënë e pamundur, pasi kur janë numëruar 181 nga 411 qendra votimi, Beqaj ka marrë 1595 vota, ndërkohë që “kundërshtarët” e tij kanë marrë më shumë.

Listën e votave personale të PS në Shkodër e kryeson Benet Beci me 3701 vota, i ndjekur nga Paulin Stërkaj me 2919.


 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img