Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
45 %
3.6kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ilir Beqaj publikon VIDEON, dhjetra të rinj nuk pyesin për Covid dhe argëtohen në klub nate: E papranueshme dhe e dënueshme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

582597245024c6cd0065028b6680597f

Ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj ka publikuar në facebook një video, ku shihen në një klub nate në Tiranë shumë të rinj që argëtohen nën ritmet e muzikës, duke mos pyetur për shëndetin e tyre.

Pandemia e koronavirusit ende nuk është shuar dhe çdokush duhet të respektojë rregullat anti-covid, duke ruajtur veten, familjen dhe të tjerët. Mirëpo jo të gjithë janë të përgjegjshëm dhe i shkelin rregullat, si ato moralë dhe ligjorë.

Teksa i kërkon ndjesë personave që iu dukiet fytyra në këtë video, deputeti Beqaj thotë se cënimi i rregullave të caktuara për ruajtjen shëndetit nga kërcënimi i Sars-Cov-2 është moralisht i papranueshëm dhe ligjërisht i dënueshëm.

Shënimi i plotë

Ndjesë çdo vajze apo djali, gruaje apo burri, që mund t’i kem cënuar privatësinë duke bërë publike këto pamje se si janë argëtuar mbrëme. Por janë në moshë madhore dhe janë të vetdijshëm për shkallën e (mos)zbatimit të ligjit. Cënimi i rregullave të caktuara për ruajtjen shëndetit nga kërcënimi i Sars-Cov-2 është moralisht i papranueshëm dhe ligjërisht i dënueshëm. Për më tepër, “serbesllëku” i shkeljes së ligjit në qendër të Tiranës është ofendues për këdo që zbaton ligjin.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img