Tirana
clear sky
16.3 ° C
16.3 °
16.3 °
82 %
3.1kmh
10 %
Mër
24 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
20 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Ilir Beqaj: Në Shkodër marrim 4-5 mandate. Topalli dhe Patozi i marrin vota PD-së

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti socialistë Ilir Beqaj duke komentuar situatën politike në vend, por kryesisht në qarkun e Shkodrës, tha se epërsia e PS është e sigurtë.

Drejtues i PS-së në Shkodër tha se PS synon që të fitojë 4 mandate objektiv bazë dhe 5 mandate në objektivat optimale.

Po ashtu Beqaj tha se dy forcat politike të djathta, Lëvizja për Ndryshim e Jozefina Topallit dhe Bindja Demokratike e Astrit Patozit do të marrin vota nga PD.

“Objektivi bazë është për 4 mandate. Objektivi maksimal i përcaktuar është 5 mandate. Në Shkodër loja politike është më e larmishme me konkurrentë konkretë që nuk janë prezentë në qarqe të tjera. E kam fjalën për partinë e Topallit, Patozit. Përveç LSI-së dhe PSD-së konkurrencën e drejtpërdrejtë ne e kemi me PD-në. Janë edhe dy forcat e djathta që marrin vota djathtas jo majtas”-tha Beqaj.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img