Hapësire reklamuese

Social Bomb

Ilaçi që pretendohet se reklamohet nga mjeku i QSUT-së, reagon Ervin Rapushi: Medikament fantazëm për të cilin s'kam folur kurrë

Shkruar nga Newsbomb
Ilaçi që pretendohet se reklamohet nga mjeku i QSUT-së, reagon

Mjeku reumataolog në QSUT, ka përgënjeshtruar lajmet që qarkullojnë në medie për një ilaç “magjik” i cili eliminon dhimbjen e kockave dhe rikthimin e nyjeve dhe shpinës në të njejtën kohë.

Në medie qarkulloi lajmi  se eksperti në biologjinë molekulare, ka dhënë një intervistë duke e reklamuar këtë medikament.

Ndërkohë, Rapushi bëri me dije për Newsbomb.al se atë intervistë nuk e ka dhënë kurrë, duke përgënjeshtruar reklamimin e këtij medikamenti.

Për Newsbomb.al, mjeku reumatolog ka thënë shkurtimisht: "Atë intervistë për medikamentin fantazëm nuk e kam bërë kurrë”.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese