Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
52 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
13 °
E martë, 29 Nëntor, 2022

Iku nga PD, zbulohet posti i rëndësishëm që merr ish-deputeti demokrat

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mhill Fufi deri në legjislaturën e shkuar parlamentare ishte deputet i Partisë Demokratike. Por ish-deputeti u largua, pasi u pretendua se ishte në konflikt me ligjin për dekriminalizimin.

Por pas një verifikimi të imtësishëm, ish-deputeti Fufi është i pastër dhe nuk pengohet për të mbajtur detyra në pozicione politike apo administrative në vend.

Ky vendim i Gjykatës nuk i rrezikon Mhill Fufit pozicionin e tij si drejtor i Transportit Rrugor në Lezhë.

Mësohet se këtë pozicion e ka prej disa muajsh dhe do mund të vazhdojë ta mbajë, pasi ligji i dekriminalizimit nuk e pengon dhe ai aktualisht është krejtësisht i pastër.

Më shumë
spot_img
spot_img