Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

IKMT shemb karburantin pa leje “GEGA OIL” dhe e gjobit me miliona lekë, u ndërtua shumë pranë rrugës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka shembur ditën e sotme një karburant të ndërtuar pa leje në aksin Fier-Lushnje.

Karburanti që mban logon e “GEGA OIL”, ishte ndërtuar në kundërshtim me ligjin shumë pranë rrugës, ndërsa subjekti është gjobitur edhe me 3.8 milion lekë të reja.

Inspektorët e IKMT u shprehën se aksioni do të vijojë si në zonat bregdetare dhe në brendësi, për shembjen e çdo objekti të kundraligjshëm.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img