Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
0.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
22 °
E diel, 2 Tetor, 2022

IKMT rikthehet në Orikum, arrihet dakordësia me pronarët për të prishur hotelin 3 katësh

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas tensioneve të një jave më parë, IKMT është rikthyer në Orikum për të prishur objektet pa leje. Ditën e sotme ka aptur një dakordësi mes pronarëve të hotelit 3-katësh dhe IKMT për ta prishur objektin.

Familjarët kanë nisur të largojnë objektet e tyre nga ndërtesa, pasi drejtuesi i qarkut i ka premtuar familjes se do të dëmshpërblehen. Kujtojmë se disa ditë më parë familja Havaraj protestoi, ku disa pjesëtarë të kësaj familje hipën mbi çati dhe kërcënuan se do të hidheshin nëse objekti prishej.

Prej ditësh IKMT po vijon aksionin në Vlorë, ku po prishen të gjitha ndërtesat e cilësuara pa leje nga Kadastra Shqiptare.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img