Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
55 %
1.5kmh
75 %
Sht
15 °
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
E shtunë, 16 Tetor, 2021
spot_img

IKMT njoftoi shembjen e 50 bizneseve në Zvërnec, pronarët në protestë: Na lejoni të punojmë deri në shtator

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1d6e7fdffd7f49b51f67b7c4f3b4f6f2

Rreth 50 pronarë të bizneseve kanë dalë në protestë para bashkisë së Vlorës, pas njoftimit që IKMT do të shembë pronat e tyre në bregdet në Zvërnec.

Ata kanë kërkuar që të ushtrojnë aktivitetin e tyre deri në shtator dhe më pas të shemben.

Protestuesit janë shprehur se nëse IKMT do të vijë për të shembur ndërtesat, ata do të kundërshtojnë me forcë.

“Ne mendojmë se jemi të rregullt, kemi kontrata nga bashkia. Paguajmë tatime në mënyrë të rregullt. Nuk kemi marrë asnjë njoftim. Lejen e shfrytëzimin e kemi marrë në vitin 2011. Ne para fillimit të sezonit kemi hedhur të gjitha lekët, kemi investuar,” është shprehur njëri nga protestuesit.

Sakaq, IKMT ka lajmëruar bizneset që deri të hënën të çmontojnë godinat e tyre, në të kundër do t’i shembin ata si dhe do të kënë ndëshkime me gjoba.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img