Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
6.2kmh
0 %
Mar
19 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

IKMT në aksion, pas Ksamilit nis prishja e ndërtimeve pa leje edhe në Velipojë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur ditën e sotme operacionin për pishjen e objekteve pa leje në zonën bregdetare të vendit.

Pas Ksamilit IKMT ka nisur dhe në Velipojë prishjen e ndërtimeve pa lejë të cilat në total janë 15.

Të pranshëm kanë qenë zv ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari, drejtori i Policisë Shkodër, Niko Brahimaj dhe efektivë policie bashkë me inspektorët e IKMT.

Ky operacion është paralajmëruar një javë më parë nga vetë kryeministri, Edi Rama ku bëri të ditur se do të preken të gjitha ndërtimet pa lejë nga 1 deri në 5 katëshe në vijën bregdetare nga Velipoja deri në Ksamil.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img