Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

IKMT me “grusht të hekurt”, vijojnë shembjet e ndërtimeve pa leje në Radhimë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

IKMT vijon operacionin “Bregdeti Ynë” duke shembur të gjitha ndërtimet pa leje. Ditën e sotme në Radhimë fadromat kanë shembur të tjera ndërtesa të cilat ishin pa leje.

Më herët ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi tha se  “Bregdeti Ynë” nuk është vetëm një aksion, por punë sistematike që do të vazhdojë në gjithë bregdetin dhe zonat et jera të vendit për të liruar hapësirat e zaptuara nga ndërtimet pa leje.

Faza e parë e operacionit në qershor rezultoi me shembjen e 130 ndërtimeve pa leje, 132 milionë lekë gjoba dhe 86 subjekte.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img