Tirana
light rain
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
2.1kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

IKMT-ja hedh në erë barakën, bashkë me flamurin kombëtar (Video)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT), ka vijuar me shkatërrimin e ndërtimeve pa leje në zonën rreth Parkut Kombëtar të Butrintit.

Vetëm ditën e djeshme u prishën më shumë se 10 ndërtesa 1 dhe 2 katëshe pa leje, ndërsa sot është shembur me shpërthim të kontrolluar edhe një ndërtesë 1 katëshe që dukej sikur do rrëzohej vetë nga momenti në moment.

Përveç dyshimit nëse shembja me tritol në këtë rast është e nevojshme apo shkakton më tepër dëme anësorë në ambient, ajo që bie në sy është hedhja në erë e ndërtesës së bashku me flamurin shqiptar e vendosur mbi të.

{mp4}31740{/mp4}

Më shumë
spot_img
spot_img