Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

IKMT aksion në Sarandë e Ksamil, nis shembjen e 20 ndërtimeve pa leje, qytetarët përplasen me punonjësit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) vijon me shembjen e ndërtimeve pa leje në disa qytete.

IKMT ka vijuar me aksionin sot në Sarandë, ku 20 objekte janë në plan nga IKMT për të shembur. Objekte që pa leje, shtesa apo rrethime pa leje.

Mësohet se objektet që do të shemben janë 11 në Ksamil dhe 9 në Sarandë. Punonjësit e IKMT janë hasur edhe me rezistencën e qytetarëve, te cilët nuk kanë pranuar që objekti i tyre të shembet.

Më shumë
spot_img
spot_img