Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
75 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Ikën si zv.ministre e Shëndetësisë, Tomini emërohet drejtoreshë e ISHP

Lajme të ngjashëm

Eugena Tomini, është liruar nga detyra si zv.ministre e Shëndetësisë.

Bëhet me dije se Tomini është emëruar drejtoreshë e Institut të Shëndetit Publik (ISHP), duke zëvendësuar në këtë detyrë Albana Ficon.

Fico u lirua nga detyra si drejtoreshë e ISHP dhe u emërua drejtuesja e re e Qendrës Spitalore Universitare në Tiranë, “Nënë Tereza”.

Vendimi është marrë në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave.


Më shumë