Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Ikën nga Afganistani, përjetimi i veçantë i vajzës që me familjen u evakuuan në Belgjikë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mijëra afganë janë evakuuar nga Afganistani, pasi kontrollin e morën talebanët.

Teksa shumë shtete evropiane janë duke evakuuar njerëz ka mijëra të tjerë që po duan me çdo kusht të largohen nga Afganistani.

Ish-kryeministri belg, Guy Verhofstadt, ka shpërndarë një fotografi që tregon përjetimin e veçantë të një vajze afgane teksa u evakuua bashkë me familjen e saj në Belgjikë.

Vazja e vogël shihet e lumtur dhe duke kërcyer, pasi është larguar nga Afganistni dhe ka shkuar në tokën belge.

“Kjo është ajo që ndodh kur mbroni refugjatët. Mirëserdhe në Belgjikë, vajzë e vogël!”, ka shkruar Verhofstadt krahas fotografisë që shpërndau në Tëitter.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img