Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Ikën dritat gjatë koncertit të Noizyt, sqaron OSSH: S’ishte rrjeti ynë elektrik, por pajisjet brenda regjisë që menaxhohet nga organizatorët

spot_img

Lajme të ngjashëm

OSSH ka reaguar menjëherë për ndërprejen edritave në koncertin e Noizyt që po mbahet në Sheshin “Nënë Tereza”.

OSSH sqaron se shkaku nuk ishte rrjeti elektrik, por pajisjet brenda regjisë, të cilat menaxhohet nga organizatorët

Ngarkesa e madhe e pajisjeve në koncert solli rënien e automatit, duke sjellë stakim të ndriçimit të një pjese të skenës, e cila menaxhohej nga organizatorët privatë.

“Nisur nga lajmi “për ndërprerje të energjisë” gjatë koncertit të artistit Rigels Rajku (Noizy), OSSH sqaron se shkaku nuk ishte rrjeti ynë elektrik, por nga pajisjet brenda regjisë, të cilat menaxhohet nga organizatorët.

Ngarkesa e madhe e pajisjeve në koncert solli rënien e automatit, duke sjellë stakim të ndriçimit të një pjese të skenës, e cila menaxhohej nga organizatorët privatë.

Nga verifkimi i kryer, fiderat që furnizojnë rrjetin e shpërndarjes kanë qenë të gjitha në punë dhe kabinat me tension.

Theksojmë se NUK ka patur në asnjë moment ndërprerje të energjisë nga rrjeti ynë elektrik” thuhet në njoftim.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img