Hapësire reklamuese

Politikë

“Ik o komunist”, plas sherri në Kuvend, Edi Paloka tenton të godasë Petro Koçin

Shkruar nga Newsbomb
“Ik o komunist”, plas sherri në Kuvend, Edi Paloka tenton

Kuvendi Tymueset, karriget e mbledhura përpara foltores, zjarri dhe tonet e larta janë kthyer në një “normalitet” javët e fundit në Kuvendin e Shqipërisë.

Në seancat plenare të Parlamentiti në vend që të filtet për problemet e qytetarëve, të diskutohet për ligjet, hidhen tymuese dhe krijohen konflikte dhe përplasje mes deputetëve që shqiptarët kanë zgjedhur të përfaqësohen në Kuvendin e Shqipërisë.

LEXO EDHE: FOTOLAJM/ Flamur Noka përjashtohet nga seanca, tentoi t’i vinte zjarrin Parlamentit

Gjatë seancës e cila zgjati vetëm 14 minuta, pati edhe një sherr mes deputetit Petro Koçi dhe deputetëve të opiztës. Teksa Petro Koçi po fliste, depuetëtt e opoitës u dëgjuan duke thënë: “”Ik o budalla. Komunist!“ Turp të kesh. Ik o komunist. Turp të kesh Petro!”

Në një moment teksa deputeti socialist Petro Koçi flet nga vendi i tij, Gazment Bardhi shkoi për t’i fikur mikrofonin, ndërsa Edi Paloka gati sa nuk e goditi. U desh ndërhyrja e Gardës që debati mes Palokës dhe Koçit të mos agravonte.

Për të parë momentin e përplasjes Paloka-Koçi shihni në minutën 08:34

LEXO EDHE: Deputetët e opozitës sabotojnë seancën në Kuvend, zgjat vetëm 14 minuta

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese