Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

“Ik nga erdhe”, reagon i revoltuar Flori Mumajesi për Bregoviç: Kemi Mihallaq Andrean që të kënaq shpirtin me serenata

Shkruar nga Newsbomb
“Ik nga erdhe”, reagon i revoltuar Flori Mumajesi për

Flori Mumajesi ka reaguar i revoltuar për ardhjen e këngëtarit serb Goran Bregoviç, në Festën e Birrës në Korçë.

Përmes një postimi në Instagram, këngëtari kërkon që ai të kthehet andej nga ka ardhur, sepse nuk mund ta marrë dinjitetin e shqiptarëve për herë të dytë.

Mumajesi shprehet se në Shqipëri kemi shumë artistë të talentuar, të cilët janë lënë në harresë nga një grusht njerëzish.

Go Back Viç se nuk mundesh të na e marrësh për herë të dytë dinjitetin! Go Back Viç se kemi Mihallaq Andrean në Korçë që këndon serenata korçare dhe që ta kënaq shpirtin. Go Back Viç se kemi Korin Lira dhe plotë artistë të tjerë që një grusht njerëzish i lënë në harresë!”, shkruan Flori Mumajesi.

Theksojmë ardhja e këngëtarit serb Goran Bregoviç ka shkaktuar shumë polemika dhe debate nga an e artistëve, të cilët bëjnë thirrje për bojkotim në Festën e Birrës në Korçë. Madje disa nga artistët kërkuan që bashkia të anulojë ardhjen e tij në festë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese