‘Ik mos bëj dërr-dërr’, Myslim Murrizi përplaset ashpër me Sandër Lleshaj, i kthehet ministri: Mos ma trash zërin mua more, e di ti nga jam unë?! (DEBATI-VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 11:11 29-10-2020 ‘Ik mos bëj dërr-dërr’, Myslim Murrizi përplaset ashpër me Sandër Lleshaj, i kthehet ministri: Mos ma trash zërin mua more, e di ti nga jam unë?! (DEBATI-VIDEO) FotoMontazh: Murrizi - Lleshaj

Deputeti Myslim Murrizi dhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj janë përplasur ashpër në seancën e sotme plenare, pas akuzave që Murrizi ka hedhur ndaj ministrit dhe drejtuesve të Policisë së Shtetit, se po e përdorin atë për propagandë dhe për të frikësuar qytetarët.

“Nëse deputetët shkelin ligjin... Nëse ti kërkon të bësh politikë dhe kërkron të fitosh pikë, ta harrosh. Nuk mund të fitosh pikë përballë Policisë. Po çfarë je ti more”, u shpreh Lleshaj, ndërsa Murrizi e ndërpreu disa herë, por fjalët nuk kuptoheshin për shkak se deputeti ishte pa mikorfon.

DEBATI:

Lleshaj: Unë s’dua të jem i ngjashëm fare me ty. Ti polic ke qenë dhe polic ke mbetur.  Mos mendo se do fitosh pikë me policiën. Je Policië. Ke qenë policë. Ke dështuar me policinë financiare. Harroje këtë intimidim ndaj Policisë. Zbato ligjin. Zbato ligjin se përballë ligjit je askushi

Murrizi: Ik o Sandër bëj dër dër andej... (Ngre zërin)

Lleshaj: Po rri mor ti, po rri mor ti. Mos u përpiq të trashësh zërin se e ke organikisht të pamundur ta trashësh.Sidomos me mua. E ke të vështrië ta trashësh zërin... Po ti se di nga jam unë more. ..

VIDEO:

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kujtim Gjuzi del në mes të Kuvendit dhe thotë me bindje: Nuk ka Covid! I kthehen deputetët e tjerë: Ulu! Ulu ore (DEBATI)
»
Article Logic
Execution time: 0.017052173614502
array(1) { ["section"]=> string(157) "ik-mos-bej-derr-derr-myslim-murrizi-perplaset-ashper-me-sander-lleshaj-i-kthehet-ministri-mos-ma-trash-zerin-mua-more-e-di-ti-nga-jam-une-debati-video-225612" }