Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
44 %
1kmh
40 %
Enj
13 °
Pre
11 °
Sht
10 °
Die
7 °
Hën
7 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Igli Cara zyrtarisht kandidati i PD për Bashkinë e Durrësit, në Elbasan Luçiano Boçi, ja sa vota morën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Igli Cara është shpallur fitues i Primareve në Bashkinë e Durrësit. Nga numërimi i votave ka rezultuar se Cara ka arritur të mbldhë 1398 vota, kundrejt kandidatit tjetër Armand Dervishit, i cili ka marrë vetëm 299 vota.

Cara do të garojë në zgjedhjet e 14 Majit për Basahkinë e Durrësit.

Gjithashtu, procesi i numërimit të votave ka përfunduar edhe në Elbasan, nga ku  fitues është shpallur deputeti Luçiano Boçi, i cili konkurronte i vetëm në këtë garë.

Lajmin e bëri të ditur vetë kryetari i Partisë Demokratike të Elbasanit, Blend Himçi, përmes një deklarate për mediat.

“Ka përfunduar procesi i “Primareve” për Bashkinë e Elbasanit. Kanë marrë pjesë 2183 votues, nga këto 2168 vota pro Luçiano Boçit, 7 kundra dhe 3 të pavlefshme. Zyrtarisht kandidat i Partisë Demokratike për Bashkinë e Elbasanit do të jetë Luçiano Boçi”, është shprehur Himçi.

Më shumë


spot_img

spot_img