Idrizi sulmon Ramën dhe Bushatin: U takua me Kotzias në Kretë, i futën një valle greke, nuk u mor vesh asgjë

Publikuar tek: politike, më 23:22 24-01-2018 Idrizi sulmon Ramën dhe Bushatin: U takua me Kotzias në Kretë, i futën një valle greke, nuk u mor vesh asgjë

Kryetari i Partisë për Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi ka lëshuar akuza të ashpra në drejtim të kryeministrit Rama dhe ministrit Bushati lidhur me çështjen e varrezave çame.

Në një intervistë për emisionin “Repolitix” në Report Tv, Idrizi u shpreh se marrëdhëniet mes Greqisë dhe Shqipërisë janë në një ngërç.

Më tej kryetari i PDIU u shpreh se në takimet mes dy ministrave të jashtëm shqiptar dhe grek nuk është zbuluar asgjë se çfarë është arritur dhe çfarë përfiton vendi ynë.

“Në asamblenë e PDIU, Rama u shpreh se do ta kishte parësore çështjen çame, ndërsa tani e pash në ngërç". Greqia duhet të heqë të gjitha barrierat që sjell ky ligj. Duhet të hiqen të gjitha efektet e ligjit të luftës, ndryshe do të jetë në favor të Greqisë. Është “pesë me hiç” nëse ligji i luftës hiqet me një traktat miqësie. Pasi edhe traktati i 1996 mbaroi dhe nuk pati asnjë vlerë. U takua Bushati me Kotzias në Kretë, i futën edhe një valle greke, pastaj erdhi edhe Kotzias në Korçë dhe asgjë nuk u mor vesh se çfarë u diskutua. Ne i marrim vesh gjërat nga pala greke, pas takimit të parë Kotzias-Bushati u vu në zbatim marrëveshja për kërkimin e varreve greke”,- tha Shpëtim Idrizi.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012855052947998
array(1) { ["section"]=> string(112) "idrizi-sulmon-ramen-dhe-bushatin-u-takua-me-kotzias-ne-krete-i-futen-nje-valle-greke-nuk-u-mor-vesh-asgje-107806" }