Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
42 %
4.6kmh
0 %
Sht
31 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Identifikohet autori që i preu gishtat me kapsollë efektives së SHQIPONJAVE

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokuroria e Tiranës jep të dhëna për hetimet e akteve të dhunës gjatë protestës së djeshme përpara parlamentit.

albsig

spring

Sipas prokurorisë, është identifikuar autori i hedhjes së kapsollës dhe është shpallur në kërkim.

Dyshohet se autori është 18-vjeçari Daniel Dobraj, i cili u identifikua nga pamjet filmike të protestës tek Parlamenti.

Ndërsa mësohet se Prokuroria e Tiranës ka kërkuar masën “Arrest me burg” për 18-vjeçarin.

Si pasojë e hedhjes së kapsollës është dëmtuar rëndë efektivja e policisë Ina Nuka e cila humbi gishtat e dorës.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img