Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Identifikohet autori i masakrës në Malin e Zi, Prokuroria: U vra nga një banor i zonës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i zgjedhur i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka reaguar në lidhje me tragjedinë e ndodhur sot në Malin e Zi.

Me anë të një postimi në Facebook, Meta shprehet se është tronditur nga ngjarja e rëndë.

“I tronditur nga tragjedia në Cetinje, ju shpreh ngushëllimet më të ndjera dhe solidaritetin tim familjeve të viktimave të pafajshme, popullit mik dhe autoriteteve të Malit të Zi.

Ndaj dhembjen, mendimet dhe lutjet e mia për jetët e pafajshme të humbura sot”, shkruan Meta në rrjetet sociale.

Policia e Malit të Zi ka identifikuar autorin, 34-vjeçari Vuk Boriloviç nga Cetinja. Ai vrau fillimisht dy fëmijët dhe plagosi nënë e tyre në shtëpinë ku banonin me qira, e më pas doli në rrugë duke vrarë edhe 7 kalimtarë.

Prokuroria tha se autori u qëllua për vdekje nga një banor i zonës.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img