Tirana
moderate rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
6.2kmh
100 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Atentati në Fushë Krujë / Identifikohen dy viktimat e djegur në makinë, njëri është kushëriri i Ervis Martinajt (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Identifikohen dy personat e vrarë në atentat me armë zjarri në Fushë Krujë, trupat e të cilëve u dogjën brenda makinës me të cilën po udhëtonin.

Mësohet se viktimat janë Besmir Hoxha dhe Brilant Martini. Më herët u identifikua viktima i gjetur i pajetë jashtë makinës, 30-vjeçari Diklen Vata.

Brilant Martinaj është kushëriri i Ervis Martinajt, një emër i njohur i botës së krimit në Shqipëri.

Brilant Martinaj është dyshuar si i përfshirë në vrasjen e efektivit të FNSH-së në Shkodër, Xhulio Prela. Sipas hetimeve që zbërthyen qelizat telefonike, Martinaj ka qenë në makinë me Nikoll Sherrnikun në momentin e vrasjes së Prelës.

Më shumë
spot_img
spot_img