Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Identifikimi biometrik në zgjedhjet e 25 prillit, vetëm 1 kompani merr pjesë në konkurim, KQZ shqyrton ofertën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6edb3bb4062f2b0ac1a77246488ed84a

Vetëm 1 kompani ka mërrë pjesë në konkurim për të marrë përsipër identifikimin biometrik në zgjedhjet e 25 prillit.

Edhe pse KQZ kishte ftuar 6 kompani në garë, vetëm 1 kompani dorëzoi ofertën dhe paisjen e kërkuar, ndërkohë që KQZ po shqyrton dokumentacionin dhe vlerësimin e pajisjes.

“Komisioni Qendror i Zgjedhjeve zhvilloi procedurën prokuruese me objekt “Sisteme/pajisje të teknologjisë së informacionit për identifikimin elektronik të votuesve dhe verifikimin e tyre pas zgjedhor”.

Sot ishte afati i fundit për të paraqitur dokumentacionin e kërkuar, ofertën ekonomike dhe dorëzimin e pajisjes së kërkuar (mostrës) nga kompanitë. Në këtë procedurë u ftuan për të marrë pjesë 6 kompani, nga të cilat u paraqit një 1 kompani.

Aktualisht, KQZ është në fazën e vlerësimit të ofertës, shqyrtimit të dokumentacionit dhe vlerësimit të pajisjes së paraqitur nga kompania”, thuhet në njoftimin e KQZ.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img