Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
36 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Ibsen Elezi rrëfen pse e ka marrë seriozisht garën përballë Berishës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Ibsen Elezi, foli mbrëmjen e sotme për procesin e zgjedhjes së kreut të kësaj force politike.  

Ai tha në “Zonë e Lirë” se e ka marrë seriozisht garën përballë Sali Berishës, pasi ka një platformë me disa komponentë, pa të cilët PD nuk mund të bëhet.

albsig

spring

“Mund të ketë ndryshim të rezultatit, por riparon procesin. PD  fiton kredibilitet nga procesi dhe së dyti nga personi që merr pjesë në zgjedhje. Doktori nuk e ka shumicën e anëtarësisë në PD.  Kjo nuk është sfidë lokale, as e Kukësit, por çështje kombëtare. Kam marrë garën seriozisht se kam një platformë me disa komponentë, pa të cilët nuk mund të ngrihet PD”, tha Elezi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img