Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
47 %
2.6kmh
20 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
E diel, 2 Tetor, 2022

Ia sekuestruan gjatë bastisjes, FBI i kthen pasaportat Donald Trump

spot_img

Lajme të ngjashëm

FBI i ka kthyer tre pasaporta ish- presidentit Donald Trump, të cilat agjentët ia sekuestruan gjatë bastisjes së rezidencës në Mar-a-Lago, Florida.

Mediet e huaja bëjnë me dije se dy prej pasaportave janë të skaduara. Trump e quajti bastisjen një sulm të paprecedentë ndaj tij.

Eric Trump, një nga djemtë e e ish-presidentit, tha se kërkimi i FBI-së lidhej me dokumentet e marra nga Shtëpia e Bardhë.

Në një deklaratë për shtyp një zyrtar i FBI shpjegoi:

“Në ekzekutimin e urdhrave të bastisjes, FBI ndjek procedurat e kërkimit dhe sekuestrimit të urdhëruara nga gjykatat, më pas i kthen sendet që nuk kanë nevojë të mbahen për qëllime të zbatimit të ligjit”.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img