Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Ia mbathën dhe dogjën makinën në një tunel, ZBULOHET një tjetër PROVË që kanë lënë grabitësit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c47e50bbead6a6faef58adab8951c74a

Përveç viktimës Admir Murataj që është cilësuar si “gabimi” më i madh që kanë bërë grabitësit e Rinasit duke e lënë në rrugë e duke i dhënë kështu mundësi grupit të hetimit të zbërthejë gjithë ngjarjen e autorët e mundshëm, një tjetër element mund të shërbejë si provë.

Grabitësit pasi kanë djegur makinën kanë lënë pas edhe këtë dorezë.

Është gazetarja e terrenit Dorjana Bezat ajo e cila ka fotografuar dorezën që mund të shërbejë si provë e të çojë në identifikimin e një tjetër autori të përfshirë në grabitjen e bujshme të miliona eurove brenda Aeroportit të Rinasit.

‘Paratë u vodhën, grabitësit ikën, makinat u dogjën, doreza mbeti…’, shkruan Bezat.

Siç u shpreh edhe vetë ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, policia ka prova shumë të forta, ndaj ajo që mbetet tani është zbardhja e plotë dhe e shpejtë e ngjarjes.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img