Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
4.6kmh
20 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
26 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

I zuri vendin, Nuri Belba kallëzim penal për ish-kryebashkiaken e Përrenjasit

spot_img

Lajme të ngjashëm

cfcf3f79cd7d6e40fda83aa764d2f5f6

Kallëzohet penalisht në Prokurori ish-kryetarja e bashkisë së Përrenjasit Miranda Rira.

Mësohet se kryebashkiaku aktual Nuri Belba ka depozituar një kallëzim për Rirën për ‘Shpërdorim detyre”. 

“Unë, Nuri Belba në cilësinë e kryetarit të Bashkisë Prrenjas bazuar në nenin 248 të Kodit Penal, parashtroj këtë kallëzim penal për ish-kryetaren e Bashkisë Prrenjas znj. Miranda Rira, për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”, duke parashtruar rrethanat e fakteve konkrete ku bazohet kallëzimi si dhe dispozitat ligjore penale të cënuara”, thuhet mes të tjerash në dokument.

Ky kallëzim ka të bëjë me tenderin e fushës së sportit, i cili është hapur më 23 janar të këtij viti. Sipas Belbës, në këtë tender ka pasur shkelje të mëdha. Kujtojmë se Rira vjen nga radhët e LSI-së.

Vijon…

kallezimi-768x1024.jpg

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img