Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

I zuri cikloni në oqeanin Indian, zhduken 117 peshkatarë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fd4bbf8e2b38a542be5c7d1bbf11f7f3

Të paktën 117 peshkatarë janë zhdukur pa lënë asnjë shenjë në Indi.

Ngjarja ka ndodhur pas ciklonit Ockhi dhe autoritetet indiane kanë nisur kërkimet për peshkatarët edhe pse gjasat për ti gjetur janë shumë të vogla.  

Cikloni mes të tjerës shkaktoi dhe shumë dëme të tjera.

Në Indi janë organnizuar disa protesta nga qytetarët, pretendojnë se nuk ka funksionuar  sistemi i alarmit kundër cikloneve, raporton agjencia italiane e lajmeve.

India është një rajonet që goditet më shumë nga ciklonet dhe stuhitë në këtë periudhë të vitit. /newsbomb.al.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img