I vuri zjarrin shtëpisë, dogji babë e bijë brenda për të shkatërruar pamjet ku po vidhte, dënohet i droguari

Publikuar tek: bota, më 20:47 09-11-2017 I vuri zjarrin shtëpisë, dogji babë e bijë brenda për të shkatërruar pamjet ku po vidhte, dënohet i droguari

Një droguar i cili vrau një baba dhe vajzën e tij tetë vjeçare në zjarrin që shkaktoi për të shkaktërruar  pamjet e ÇTV ku është kapur duke vjedhur një shtëpi aty pranë, është burgosur për 20 vjet.

Një gjyqtar tha se veprimet e Daniel Jones i kishin shkaktuar "dhimbje dhe vuajtje të mëdha" familjes së Andreë Broadhead, 42 vjeç dhe vajzës Kiera, që vdiqën në zjarr.

Vajza e mbijetuar e Z. Broadhead, Mia, 13vjeç mori guximin të qëndrojë gjatë gjyqit të Jones për të përshkruar babain e saj si "heroin më të madh në botë”.

Gjykata dëgjoi versionin si Jones, 29 vjeç, derdhi benzinë ​​përmes kutisë së shtëpisë së tyre në përpjekje për të shkatërruar një kamerë pasi besonte që e kishte filmuar duke vjedhur në një pronë tjetër.

Pas dënimit sot policia lëshoi ​​videoklipin e Jones duke blerë benzinë ​​përpara se t’i vinte shtëpisë zjarr. Të afërmit nxituan për të shpëtuar familjen. Por nga ata shpëtoi mamaja Sara Broadhead, tani 36 vjeç dhe Mia, gjatë zjarrit të tmerrshëm në shtëpinë e tyre në Ëakefield, Ëest Yorks , më 19 tetor vitin e kaluar në orët e mëngjesit.

Por z. Broadhead dhe Kiera nuk mbijetuan. Pas një gjyqi dy javësh Jones u dënua për dy vrasje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kolumbia sekuestron sasinë më të madhe të kokainës në historinë e vendit, ja për sa ton bëhet fjalë
Mega-operacion, policia kolumbiane konfiskon 12 ton kokainë »
Article Logic
Execution time: 0.012064933776855
array(1) { ["section"]=> string(112) "i-vuri-zjarrin-shtepise-dogji-babe-e-bije-brenda-per-te-shkaterruar-pamjet-ku-po-vidhte-denohet-i-droguari-98999" }