Tirana
few clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1.5kmh
20 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
Die
31 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

I vuri flakën zyrave të Drejtorisë Arsimore në Fier, Gjykata merr vendimin për mësuesin Indrit Alushaj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

683d00b002380c1970e970faacc3b37b

Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për mësuesin Indrit Alushaj, i cili pak ditë më parë i vuri flakën zyrës së Drejtorisë Arsimore në Fier.

Para Gjykatës Alushaj është shprehur se kishte dy muaj që i thonin se do të fillojë punën dhe nuk kishte filluar.

Kujtojmë që ngjarja ka ndodhur dy ditë më parë, ku 33-vjeçar i cili kishte aplikuar për punë si mësues në portalin “Mësues për Shqipërinë”, por nuk kishte fituar, ka menduar të hakmerret duke i vënë flakën godinës së Drejtorisë Arsimore.

Indrit Alushaj hyri në katin e dytë, e spërkati me benzinë, e më pas i vuri flakën.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img