Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

I vuri flakën Kodrave të Liqenit me bishtin e cigares, arrestohet 53 vjeçari

spot_img

Lajme të ngjashëm

514ee7e324abedbaafb8c950aa9b2894

Ditën e djeshme, Kodrat e Liqenit Artificial në Tiranë janë përfshirë nga flakët, por ndërhyrja e menjëhershme e zjarrfikësve ka arritur të vendosë situatën nën kontroll.

Policia e Tiranës, ka arrestuar shkaktarin e ngjarjes, Arben Guga 53 vjeç. Sipas Policisë nga pakujdesia 53 vjeçari ka shkaktuar zjarr në Kodrat e Liqenit. Shkak për zjarrin masiv është bërë një bisht cigari i pafikur mirë, i cili për shkak të thatësirës ka ndezur barin, e më pas gjithë shkurret e zonës.

Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë në ngarkim të shtetasit të lartpërmendur për veprën penal “Shkatërrim nga pakujdesia me zjarr të pyjeve dhe i mjedisit pyjor”, parashikuar nga neni 206/2 i Kodit Penal.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img