Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
40 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

I vuri flakën ‘BMW X6’-ës para dy ditësh, arrestohet autori në Pogradec

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Pogradecit ka arrestuar në flagrancë autorin e djegies së një makine dy ditë më parë.

Bëhet fjalë për shtetasin me inciale M.T, 33 vjeç, banues në fshatin Buçimas, Pogradec.

Ky person akuzohet se i vuri zjarrin një automjeti tip “BMW X6” në pronësi të shtetasit J.M, 46 vjeç, banues në fshatin Buçimas.

Pogradec/ Njoftimi i policisë:

Zbardhet ngjarja e ndodhur dy ditë më parë në zonën industriale, ku u dogj një automjet tip “BMW X6”.

Policia arreston në flagrancë një shtetas, si autor i dyshuar i kësaj ngjarje.

Në vijim të punës për zbardhjen dhe dokumentimin me fakte ligjore, të ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e datës 31.07.2019, ku në lagjen nr.1, u dogj automjeti tip “BMË X6” në pronësi të shtetasit J.M, 46 vjeç, banues në fshatin Buçimas, informojmë se Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Pogradec, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit M.T, 33 vjeç, banues në fshatin Buçimas, Pogradec, si autor i dyshuar i zjarrvënies ndaj mjetit të 46-vjeçarit J.M.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”.

Më shumë


spot_img
spot_img