Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

I vunë dinamitin stadiumit, por shikoni çfarë ndodhi 20 sekonda më pas (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9d893bff679a4b5ff2d3bff35d046b28

Në fillim  dukej si ato skenat tradicionale të shembjeve me dinamit të ndërtesave në të gjithë botën.

Por shembja e stadiumit “Silverdome” në Detroit nuk shkoi ashtu siç pritej.

Një sërë shpërthimesh dinamiti që ndoqën njëra-tjetrën rreth stadiumit lëshuan re të mëdha tymi në sipërfaqe. Por 20 sekonda më pas kur të gjithë prisnin rerzimin e stadiumit mitik, ndodhi çudia, impianti “Silverdome” nuk u rrëzua.

Shpërthimet kishin për qëllim të thyenin kolonat e stadiumit dhe më pas të shkaktonin rrëzimin e unazës së tij që do të sillte dhe shembjen e “Silverdome” pa kushte, por kjo gjë nuk ndodhi, raportoi cnn.

Zyrtarët përgjegjës të shpërthimit thanë se eksplozivët nuk arritën thyerjen e trarëve të çelikut të stadiumit dhe për këtë arsye shembja nuk rezultoi me sukses.

Me shaka një nga inxhinerët tha: “Silverdome është ndërtuar pak më mirë seç duhet”.

2 javë më vonë do të bëhet një tjetër tentativë për të shembur impiantin “Silverdome”, në mënyrë që të ngirhet stadiumi i ri për Detroit. /newsbomb.al

Video:

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img