Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
2.6kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
22 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

I vodhi fqinjit veglat e punës, policia e arreston dhe e akuzon edhe për rastet e mëparshme (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Mallakastrës arreston një person, i cili dyshohet se është autori i vjedhjes së një banese.

Në pranga ra Emiljano Milaj, 21 vjeç, banues në fshatin Fratar në Mallakastër. Ndalimi i tij u bë pasi në datën 26 qershor gjatë natës, në banesën e A.R, 44 vjeç, banues në fshatin Fratar, Mallakastër, ka vjedhur një gjenerator, një fikse zjarri, një makinë akulli, një bateri automjeti dhe disa sende të tjera të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Gjithashtu ai dyshohet se është autori i vjedhjeve të disa banesave të tjera në Mallakastër, për të cilat policia po punon për dokumentimin ligjor të tyre. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Vjedhje” parashikuar nga Neni 134 i Kodit Penal. 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img