Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

I vodhën një gruaje 3000 euro, arrestohen dy hajdutët në Rinas

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Arrestohen në Rinas dy persona, të cilët i kishin vjedhur një shtetaseje që po udhëtonte drejt Italisë një shumë prej 3000 eurosh dhe një shumë në lekë.

Mësohet se gajtë operacionit të koduar “Bagazhi i vjedhur”, janë vënë në pranga shtetasit me iniciale K. M., 24 vjeç, banues në fshatin Rinas, në Fushë-Krujë dhe B. M., 60 vjeç, banues në fshatin Qerekë, në Fushë-Krujë.

Më datë 26.11.2019, këta dy shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin i kishin vjedhur në bagazhe shtetases T. Th., 3000 euro dhe njē shumë lekësh shqiptare.

Gjatë kontrollit fizik të këtyre dy shtetasve, Policia kufitare gjeti dhe sekuestroi në ciliësinë e provës materiale 3000 euro dhe një sasi lekësh shqiptare.

Ndërkaq, materialet iu referuan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale “Vjedhja, e kryer në bashkëpunim”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img