Tirana
clear sky
5 ° C
5 °
5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Die
17 °
Hën
19 °
Mar
17 °
Mër
12 °
Enj
13 °
E diel, 11 Prill, 2021
spot_img

I vjedhin gjelin, shqiptari vendos 1 mijë dollarë shpërblim për atë që e gjen

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pronari i një restoranti në Wisconsin në SHBA kërkon statujën e gjelit që i kanë grabitur. Shqiptari  statujën gjigande e kishte vendosur para oborrit të restorantit të tij dhe prej javës së kaluar ai nuk ka asnjë informacion mbi të.

Pas kërkimeve të shumta nga forcat policore, pronari i restorantit Artan Shabani vendosi që të ofrojë 1.000 dollarë dhe një vakt falas shpërblim për atë që e gjen statujën.

Gjeli ishte i lartë 3.6 metra dhe i gjerë 1.2 metra dhe ishte vendosur në tokë me trarë çeliku. Sipas Shabanit nëse hajduti kërkon që të shesë statujën e gjelit për para ai është i gatshëm t’ja blejë atij për 1.000 dollarë.

“Ishte me të vërtetë një pikë referimi për komunitetin. Njerëzit, mbërrinin deri këtu për të bërë fotografi me gjelin,”  tha ai. Për pronarin statuja e gjelit është një pikë referimi dhe nëse nuk e gjen do të blerë një tjetër.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img