Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
4.1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

I vetmi që s’ka reaguar, Berisha tregon pse Meta ende s’është prononcuar pas vendimit “non-grata”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha është pyetur sot gjatë konferencës që po mban për mediat në hotel Rogner, lidhur me deklaratën që bëri Basha pas vendimit të DASH për të shpallur atë “non-grata” në SHBA.

Ai tha se qendrimi i Bashës ishte personal, por edhe një qendrim i PD. Lidhur me mosreagimin e Ilir Metës deri në këto momente, Berisha tha se është diçka normale, madje nuk ka nevojë që dikush tjetër të prononcohet për të, pasi këtë gjë mund ta bëjë vetë.

Pyetje: Si e komentoni deklaratën e Bashës pas vendimit?

Berisha: Basha ka shprehur qendrimin e tij, tani unë mendoj se PD do shprehet, një qendrim do e mbajë dhe ai shprehu qendrimin e PD përsa kohë unë jam pjesë e asaj partie.

Pyetje: Nuk është vetëm Sekretari Amerikan i Shtetit Blinken që ka dhënë deklaratën, por edhe Palmer i ka mëshuar qendrimit të tij, a do ngrini padi ndaj tij?

Berisha: Do ta shqyrtoj qendrimin e tij, por Palmer ka bërë një intervistë, është zyrtar i lartë i SHBA dhe thjesht ka mbrojtur deklaratën e Blnken, nuk ka bërë ndonjë gjë, por do ta shqyrtoj dhe këtë.

Pyetje: Si e shihni faktin që Meta ka zgjedhur heshtjen dhe ende nuk ka reaguar?

Berisha: Unë mendoj se është normale, s’ka asnjë lloj shkaku pse të flasi unë prononcohem vetë siç e shihni.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img