Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Die
40 °
Hën
38 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
35 °
E diel, 1 Gusht, 2021

I vetmi nga ‘opozita e re’ në listën e PD-së, flet Artur Roshi: Kam firmosur marrëveshjen, kërkojmë t’i japim shpresë vendit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

26a523f388b9737fe76430bb7b84a561

Artur Roshi, kreu i Ballit Kombëtar Demokrat, do të jetë pjesë e listës së Partisë Demokratike në zgjedhjet e 25 prillit, pavarësisht se ishte një nga ata që vendosi të qëndronte në parlament kur opozita e bashkuar dogji mandatet në vitin 2019.

Pas takimit që pati në selinë blu mbrëmjen e sotme, Roshi ka thënë se e ka firmosur marrëveshjen dhe partia e tij do të garojë në siglën e përbashkët “Partia Demokratike-Aleanca për ndryshim”.0

“Kërkova në parlament për të ngritur modelin europian të Mit’hat Frashërit. Unë jam vazhdimësi e të qenurit pjesë e koalicionit opozitar. Sigurisht që firmën e vura. Vendi ynë është në degradim ekonomik dhe për pasojë sjell degradim moral të shoqerisë dhe shkon në diktaturë. Balli Kombëtar Demokrat kërkon t’i japë shpresë vendit”, u shpreh Roshi.

Më shumë

spot_img
spot_img