Tirana
few clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

I veshur si civil, oficeri i policisë në Shkodër kërcënon gazetarin me burg (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b6581928b928c1b54603fbc81f379cba

Përpara protestës së tetë kombëtare të opozitës, policia e Shkodrës duke se e ka humbur ‘toruan’, ndërsa ka kërcënuar se do të burgosë një prej gazetarëve lokalë, Gjon Gjeka.

Incidenti është regjistruar pranë postbllokut të policisë në Kryebushat kur po niseshin drejt Tiranës protestuesit e opozitës nga Shkodra.

Oficeri i krimit ekonomik në Policinë e Shkodrës Shpëtim Dushku, i veshur civil dhe pa asnjë mjet identifikimi ka kërcënuar me burg dhe vendosjen e prangave gazetarit për të vetmen arsye se gazetari po filmonte kontrollet e bluve.

Në lidhje me këtë ngjarje të rëndë që regjistrohet ndaj gazetarëve ne Shkoder janë vënë në dijeni edhe drejtuesit e lartë të Policisë se Shtetit ku i është kërkuar që të distancohen nga ky sjellje e rëndë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img