Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

I veshur me të kuqe mbi ujëvarë, Meta bën SHQIPONJËN me duar nga Bjeshkët e Prevallës (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Edhe këtë mëngjes presidenti Ilir Meta ka përshëndetur shqiptarët nga Bjeshkët e Prevallës në Kosovë.

albsig

spring

Në një postim në Facebook, Kreu i Shtetit ka publikuar një video ku shihet mbi ujëvarën e Prevallës duke bërë shqiponjën me duar.

“Mirëmëngjes të dashur miq!
Nga kjo ujëvarë e Bjeshkëve të Prevallës, në lartësinë 1850 m, ju uroj të kaloni një fundjavë të mbarë e të gëzueshme me familjet dhe miqtë tuaj!”, shkruan presidenti.

Duket se me këtë gjest Meta ka dashur të tregojë edhe njëherë se është patriot, ndërsa kujtojmë se nuk është hera e parë që Kreu i Shtetit bën simbolin e Flamurit Kombëtar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img