Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
4.6kmh
75 %
Die
11 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
16 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

I vaksinuar plotësisht, sekretari amerikan i Sigurisë Kombëtare rezulton pozitiv me Covid

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari amerikan i Sigurisë Kombëtare, Alejandro Mayorkas ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Mediat e huaja bëjnë me dije se Mayorkas edhe pse ishte i vaksinuar plotësisht, ka rezultuar pozitiv me Covid-19 ditën e djeshme.

“Sekretari Mayorkas rezultoi pozitiv këtë mëngjes për Covid-19 pasi bëri një test si pjesë e protokolleve rutinë para udhëtimit,” tha DHS (Departamenti i Sigurisë Kombëtare i Shteteve të Bashkuara) në një njoftim në tëitter.

“Ai është plotësisht i vaksinuar dhe do të izolohet dhe do të punojë në shtëpi sipas protokolleve. Gjurmimi i kontaktit është duke u zhvilluar”, thuhet ndër të tjera.

Sekretari ishte planifikuar të udhëtonte në Kolumbi së bashku me Sekretarin e Shtetit Antony Blinken, por tani duhet të karantinohet.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img