Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

I vaksinuar me tre doza, infektohet me Covid-19 kryeministri kanadez

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Këtë lajm e ka bërë me dije vetë kryeministri përmes një postimi në rrjetet sociale pasi kombi i tij vazhdon të përballet me një rritje të frikshme të numrit të të infektuarëve për shkak të variantit Omivron, si dhe protestave të zhurmshme në kryeqytet për kufizimet anti-Covid.

“Këtë mëngjes unë dola pozitiv me Covid-19. Unë ndihem mirë dhe do të vazhdoj të punoj në distancë këtë javë duke ndjekur udhëzimet e shëndetit publik. Ju lutem që të vaksinoheni”, shkruan ai në një postim në “Tëitter”.

albsig

Sipas zyrës së kryeministrisë mësohet se Trudeau dhe familja e tij janë izoluar, ndërkohë që vetëm njëri prej fëmijëve të tij ka rezultuar pozitiv me covid-19.

Kujtojmë se kryeministri ishte i vaksinuar me të tre dozat kundër covid-19.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img