Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
8 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

“I tmerrshëm lajmi për vdekjen e 45 qytetarëve”, Peleshi: Populli shqiptar qëndron pranë vëllezërve dhe motrave tona në këto çaste tragjike

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Mbrojtes, Niko Peleshi ka reaguar për aksidentin tragjik, ku humbën jetën 45 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut.

Peleshi i shpreh ngushëllime familjes së viktimave dhe shkruan se populli shqiptar ndodhet pranë atij maqedonas.

“I tmerrshëm lajmi për vdekjen e 45 qytetarëve të Maqedonisë së Veriut në Bullgari. Ngushëllime familjeve të viktimave, shërim të shpejtë të plagosurve. Populli shqiptar qëndron pranë vëllezërve dhe motrave tona në këto çaste sa tragjike aq dhe të vështira” shkruan Peleshi në postimin e tij.

Kujtojmë që mëngjesin e sotëm një autobus me shqiptarë nga Maqedonia e Veriut është përfshirë në aksident dhe më pas ka shpërthyer në flakë.

Aksidenti ndodhi në Bullgari, ku humbën jetën 45 persona, me tyre 10 fëmijë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img