Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
44 %
2.6kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
32 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

I tha “Mos më çaj trapin”, gazetarja padit përfaqësuesin e TERRA OIL SWISS, kërkon 10 milionë lekë dëmshpërblim

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e pazakontë ndodhi pak javë më parë në Visokë të Mallakastrës, ku përfaqësuesi i Shoqërisë TERRA OIL SWISS iu drejtua gazetares Fatmira Bajrami me një fjalor ofendues, duke i bërtitur “Mos na çaj dhe ti trapin shumë”.

Gazetarët e disa televizioneve kishin shkuar pranë zyrave të kompanisë TERRA OIL SWISS, ku banorë të Visokës ishin mbledhur për të protestuar pasi akuzonin kompaninë se kishte prishur rrugën. Gjatë bisedës së protestuesve me përfaqësuesin e kësaj kompanie, Edmond Bejta, ky i fundit ka ofenduar gazetaren pas pyetjes që ajo i ka bërë.

Gazetarët Fatmira Bajrami dhe Gledian Hoxhallari kanë paditur në Gjykatë Bejtan, duke kërkuar një dëmshpërblim në vlerën 10 milionë lekë të vjetra.

LEXO EDHE: “Mos na çaj trapin shumë”, drejtori i kompanisë së naftës ofendon gazetaren: Nuk të thashë ty, i thashë kësaj

202375476 4589201647792645 5176466056439670787 n
202474570 4589201844459292 5265566671970731971 n
202474560 4589201994459277 3936249960990494368 n

Më shumë

spot_img
spot_img