Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
3.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
24 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

I tërhoqi rryma, 7-vjeçari hero, notoi mbi një orë për të kërkuar ndihmë për babain dhe motrën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një djalë 7-vjeçar në Florida është cilësuar si hero, pasi notoi për mbi një orë për të kërkuar ndihmë kur motra dhe babai i tij u tërhoqën nga një rrymë.

Steven Poust ankoroi varkën e tij në lumin St. Johns në Jacksonville, Florida, që dy fëmijët e tij, Chase dhe Abigail të notonin.

Por papritur vajza u tëhoqë nga një rrymë e fortë.  I ati u hodh që ta ndihmonte dhe i tha djalit që të kërkonte ndihmë, ndërsa përpiqej të arrinte vajzën e tij, e cila kishte veshur një jelek shpëtimi.

“Unë i thashë atij se e doja sepse nuk isha i sigurt se çfarë do të ndodhte”, tha Poust.

Vogëlushit iu desh që të notonte për një orë për të arritur në breg. Sapo preku tokën, ai vrapoi në shtëpinë më të afërt për ndihmë.

Më pas ka qenë Departamenti i Shpëtimit që ka ndëryrë me urgjencë dhe ka nxjerrë në tokë babain dhe vajzën shëndoshë e mirë.

4

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img