Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

I sulmoi familjen, burri në Indi vret me duart e tij Çitën e egër, shihni si është gjakosur (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0b13d895ce40676dc503d3438aa8023c

Një burrë në Indi ka rrezikuar jetën e tij, dhe me guxim të hekurt ka mundur që të mbysë me duart e tij një Chetah të egër që kishte sulmuar atë dhe familjen e tij.

Ngjarja ndodhi në rajonin Hasan, kur ajo e sulmoi atë, gruan dhe djalin që ishin duke udhëtuar me motorr. Chetah kafshoi në fillim këmbën e djalit të tij e më pas i sulmoi gruan. burri e kapi prej fyti dhe e goditi në kokë deri sa ajo ngordhi.

Chetah përveçse janë kafshë të rrezikshme, njihet edhe si kafsha më e shpejtë në tokë, me shpejtësi maksimale 120 km në orë, shpejtësi të cilën mund ta ruajë për 3-4 sekonda.

Më shumë

spot_img
spot_img